ارائه دهنده راه حل های الکترونیکی حرفه ای

مدیریت پارکینگ مجتمع ها و کارخانه ها جزئیات مدیریت پارکینگ مجتمع ها و کارخانه ها

تردد در پارکینگ هایی که خودروهای ثابتی ورود و خروج می کنند نسبت به پارکینگ های عمومی متفاوت می باشد و به شیوه خاص خود صورت می گیرد. در این دسته از پارکینگ ها به علت اینکه بیشتر خودروها ثابت هستند و ممکن است فقط درصد کمی از خودروها به عنوان مهمان در محوطه حضور پیدا کنند از روش هایی همچون تردد با کارت RFID، تردد با برچسب RFID، تردد با کارت و برچسب و همچنین تردد به وسیله پلاک خودرو و اثر انگشت راننده می توان استفاده نمود.

در چنین مکان هایی برای اجرای سیستم در ابتدای امر به تمامی ساکنین یک فرم داده می شود و مواردی همچون مشخصات فردی، اطلاعات واحد مسکونی و اطلاعات خودرو از آنها دریافت می گردد. تمامی این مشخصات در بانک اطلاعاتی نرم افزار Ara Parking ذخیره می گردد و از این پس کلیه ترددها با توجه به این اطلاعات انجام می گیرند.

 

در پارکینگ هایی که غالبا افراد ثابتی تردد می کنند سیستم قابلیت اجرا به چند طریق را دارا می باشد:

1. تردد با کارت RFID:

در سیستم تردد با کارت، به هر مالک خودرو یک کارت RFID داده می شود که کلیه اطلاعات وی در این کارت ذخیره می گردد. در هنگام ورود، راننده با نزدیک کردن کارت به کارت خوان، درخواست ورود می نماید و کارت خوان اطلاعات کارت را با اطلاعات موجود در نرم افزار مقایسه می نماید. همزمان با خوانده شدن کارت، دوربین از راننده، خودرو و پلاک آن عکس می گیرد و در نرم افزار نمایش داده می شود. در صورت معتبر بودن همه اطلاعات و وجود فضای خالی در پارکینگ، به صورت اتوماتیک چراغ سبز روشن می گردد و سیستم به راهبند فرمان باز شدن را صادر می نماید و خودرو وارد پارکینگ می شود. پس از عبور خودرو، سنسورهای نصب شده، رفتن خودرو را تایید می کنند و راهبند بلافاصله به حالت قبلی خود باز میگردد تا از ورود سایر خودروها جلوگیری به عمل آورد.

 

خروج خودرو نیز به همین صورت و با زدن کارت انجام می گیرد. پس از نزدیک کردن کارت، مجددا از خودرو عکس گرفته می شود و با عکس ذخیره شده در لحظه ورود مقایسه می گردد. همچنین در صورت نیاز نرم افزار با توجه به ساعت های حضور خودرو در محوطه و تعرفه های تعیین شده، مبلغ قابل پرداخت را محاسبه می نماید و به راننده و اپراتور نمایش می دهد. این مبلغ هم می تواند به صورت نقدی دریافت شود و هم از حساب کاربر که قبلا کارت خود را شارژ نموده کسر گردد.

 

از دیگر اقدامات صورت گرفته جهت بهبود کیفیت سیستم و رضایت مشتری، امکان تردد با استفاده از تگ جاسوئیچی RFID به جای کارت RFID می باشد. این تگ ها از نظر عملکرد شبیه به کارت RFID بوده و دارای ظاهری شکیل تر می باشند .

 

2. تردد با برچسب RFID:

از دیگر روش های تردد، می توان به تردد به وسیله برچسب RFID اشاره نمود. در این روش به جای کارت، بر روی شیشه هر خودرو، یک برچسب چسبانده می شود. با نزدیک شدن خودرو به گیت، کارت خوان از فاصله 6 الی 10 متری برچسب را می خواند و سیستم پس از پردازش اطلاعات، در صورتی که خودرو اجازه ورود داشته باشد چراغ سبز را به نمایش در می آورد و راهبند را باز می نماید. در این سیستم هم کلیه اطلاعات تردد به همراه عکس گرفته شده در لحظه ورود و خروج ثبت و  ذخیره می گردد.

 

خروج هم همچون ورود بوده و با خوانده شدن کارت از فاصله دور، امکان خارج شدن بدون توقف خودرو را فراهم می نماید. یکی از مزایای این سیستم این است که به ازای هر برچسب فقط یک خودروی مشخص تردد می نماید و امکان جابجا کردن کارت بین خودروها وجود ندارد. همچنین مشکلاتی همچون شکسته شدن، گم کردن و یا فراموش کردن کارت و توقف خودرو در هنگام ورود و خروج از بین خواهد رفت.

3. تردد با کارت و برچسب RFID:

این سیستم تلفیقی از تردد با کارت و تردد با برچسب است. عملکرد این سیستم به این صورت می باشد که خودروها به وسیله ی برچسب وارد و به وسیله کارت خارج می شوند. از مزایای آن می توان به عدم جابجایی کارت بین خودروها، ایجاد محیطی بسیار امن و به صفر رساندن احتمال دزدیده شدن خودروها اشاره نمود.

 

اجزا و تجهیزات جانبی:

1. دستگاه کارت خوان:

این دستگاه در فاصله 2 متری قبل از راهبند نصب شده و به منظور خواندن اطلاعات کارت RFID طراحی گردیده است. با نزدیک شدن خودرو به این دستگاه، راننده کارت را به کارت خوان نزدیک کرده و اطلاعات کارت خوانده می شود. با توجه به نیاز پارکینگ می توان آنتن برد متوسط(جهت خواندن کارت) و یا آنتن برد بلند (جهت خواندن برچسب) بر روی دستگاه فوق نصب نمود.

 

همچنین جهت تردد با اثر انگشت، یک سنسور اثر انگشت بر روی دستگاه تعبیه شده است.

 

2. کارت RFID:

کارت های RFID در دو نوع برد متوسط و برد بلند طراحی شده اند که این کارت ها به ترتیب از فاصله 30 و 60 سانتیمتری خوانده می شوند. همچنین می توان بر روی آن مواردی همچون نام و آرم مجتمع، شماره بلوک، شماره ورودی و ... را به صورت رنگی چاپ نمود.

 

3. تگ جاسوئیچی RFID:

این تگ دقیقا شبیه به کارت RFID عمل کرده و فقط از نظر ظاهر متفاوت می باشد. برد این تگ هم 30 سانتیمتر می باشد.

 

4. برچسب RFID:

این برچسب ها بر روی شیشه خودرو نصب می شوند و توانایی خوانده شدن تا فاصله 10 متر را دارند. یکی از نکات مثبت برچسب های RFID این است که در صورتی که برچسب از روی شیشه خودرو کنده شود دیگر عمل نمی کند و فاقد اعتبار می گردد. این مزیت مانع از جابجایی برچسب ها می شود.

بر روی برچسب هم همانند کارت می توان اطلاعات مجتمع را چاپ نمود.

                                                                       

5. دوربین:

به منظور ایجاد محیطی کاملا ایمن در محوطه پارکینگ و ثبت پلاک خودروها و تصویر راننده، سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ، به دوربین مدار بسته تجهیز شده تا سیستم قابلیت ثبت و ضبط کلیه ترددها در روز و شب را داشته باشد.

 

نرم افزار Ara Parking:

نرم افزار Ara Parking تماما به وسیله مهندسین شرکت آرا الکترونیک افزار طراحی گشته و پس از نصب در پارکینگ ها و مجتمع های مختلف عملکرد آن کاملا تایید و تست شده و به صورت مرتب نسخه ی جدید آن ارائه می گردد.

 

به منظور رفاه حال مشتری و سهولت در مدیریت هرچه بهتر مجتمع، امکان ارائه نرم افزار شارژ ساختمان، به صورت یکپارچه با این نرم افزار وجود دارد. در نرم افزار شارژ ساختمان، می توان تمامی موارد مربوط به دریافت شارژ، هزینه های مجتمع، لیست واحدهای بدهکار و... را مدیریت نمود و با قابلیت یکپارچه سازی آن با نرم افزار آرا پارکینگ از ورود ساکنین بدهکار به مجتمع جلوگیری نمود.

 

   در ادامه برخی از امکانات نرم افزار Ara Parking معرفی شده است:

 • قابلیت کنترل کلیه راهبندهای موجود در بازار

 • ثبت تمامی ترددها به همراه ساعت ورود و خروج و زمان حضور در پارکینگ

 •  امکان عکس برداری از خودروها در زمان ورود و خروج و مقایسه هر دو باهم

 •  امکان محاسبه هزینه حضور در پارکینگ و کسر از اعتبار کارت

 •  قابلیت تعیین تعرفه های مختلف در ساعات شبانه روز

 • مديريت زمانى ترددها

 •  امکان یکپارچه سازی با نرم افزار شارژ ساختمان

 • قابلیت ایجاد لیست سیاه و جلوگیری از تردد افراد بدهکار به صورت اتوماتیک

 • امکان تعیین سطح دسترسی برای کاربران نرم افزار

 • توانایی حضور و غیاب نگبان ها و گزارشگیری از وجوه دریافتی

 • ارایه انواع گزارشات لازمه با فرمت هاى رايج رايانه اى مانند  Excel ،Word

 • امکان ارسال پیامک و کنترل تردد به وسیله آن

 

 

 

با توجه به این موضوع که نرم افزار Ara Parking تماما توسط شرکت آرا الکترونیک افزار طراحی و نوشته شده است، امکان سفارشی سازی نرم افزار برای مجتمع های اداری و نظامی که دارای شرایط خاصی هستند نیز وجود دارد.

 

لطفا جهت اطلاع درباره مدیریت پارکینگ های عمومی اینجا را کلیک کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

برچسب ها: کنترل تردد خودرو، مدیریت هوشمند پارکینگ، هوشمندسازی پارکینگ، مدیریت تردد خودرو، اتوماسیون پارکینگ، کنترل تردد مجتمع مسکونی، سیستم پارکینگ، ثبت تردد خودرو، تردد با کارت، تردد با تگ، تگ RFID، برچسب RFID، پارکینگ هوشمند، مدیریت پارکینگ، پارکینگ مکانیزه، راهبند، تردد با راهبند، فروش راهبند، اجرای راهبند، فروش راهبند، شرکت تولید کننده سیستم پارکینگ

بالا