ارائه دهنده راه حل های الکترونیکی حرفه ای

مدیریت پارکینگ های عمومی جزئیات مدیریت پارکینگ های عمومی

سیستم کنترل پارکینگ های عمومی:

در پارکینگ های عمومی و کلیه پارکینگ هایی که افراد ثابتی تردد نمی کنند به علت تنوع بسیار زیاد خودروها نمی توان به هر خودرو یک کارت ثابت اختصاص داد و یا بر روی شیشه هر خودرو یک برچسب RFID چسباند. به همین دلیل این نوع پارکینگ ها از لحاظ نحوه عملکرد دارای مکانیزم خاص خود می باشند. در مجموع، تردد خودروها را می توان به 3 روش کنترل نمود:

 

 

 

1-تردد با کارت RFID:

در تردد با کارت RFID، در هنگام ورود، در صورتی که سیستم وجود فضای خالی در پارکینگ را تایید نماید. با توجه به نوع خودرو، نگهبان یک کارت RFID را با نزدیک کردن به کارت خوان، فعال نموده و به راننده تحویل می دهد. ظرفیت پارکینگ علاوه بر نمایش در نرم افزار بر روی نمایشگر هم جهت اطلاع به راننده قابل مشاهده می باشد. با ثبت کارت، همزمان دوربین از راننده، خودرو و پلاک آن عکس گرفته و در سیستم ذخیره می نماید. همچنین امکان ثبت دستی پلاک در نرم افزار نیز وجود دارد.

 

در هنگام خروج، پس از اینکه راننده کارت را به نگهبان تحویل داد، تمام اطلاعات ثبت شده به همراه عکس گرفته شده در لحظه ورود، در نرم افزار به نمایش در می آید. سپس نرم افزار با توجه به زمان حضور در محوطه، تعرفه های تعیین شده، روز یا شب بودن و سایر تنظیمات اختیاری، شارژ را محاسبه می کند و در نرم افزار و بر روی نمایشگر نشان دهنده مبلغ به نمایش در می آورد و قبض آن پرینت می شود. پس از اینکه راننده مبلغ اعلام شده را پرداخت نمود، راهبند باز شده و خودرو خارج می گردد.

 

2-تردد به وسیله سیستم پلاک خوان:

سیستم پلاک خوان متشکل از دوربین پلاک خوان و نرم افزار پلاک خوان، یک سیستم بسیار پیشرفته و دقیق را تشکیل میدهد که توانایی تفکیک شماره پلاک ثبت شده از روی عکس را به صورت کاملا اتوماتیک و هوشمند دارا می باشد. با اجرای این سیستم در پارکینگ های عمومی، در هنگام ورود خودرو، دوربین عکس گرفته شده از پلاک را به نرم افزار ارسال می نماید و نرم افزار شروع به پردازش و تفکیک شماره پلاک ثبت شده از روی عکس می نماید. سپس شماره در سیستم ذخیره می شود و مجوزی برای ورود خودرو می باشد. در هنگام خروج هم مجددا پلاک خودرو خوانده شده و پس از بررسی زمان ورود، هزینه حضور در پارکینگ محاسبه و وجه دریافت می گردد.

3-تردد با استفاده از اثر انگشت راننده:

در این روش در هنگام ورود، راننده با قراردادن انگشت خود در اسکنر تعبیه شده در نزدیکی پنجره خودرو، درخواست ورود می نماید و سیستم پس از ثبت اثر انگشت وی، راهبند را بالا برده و اجازه ورود می دهد. در هنگام خروج نیز با نمونه گیری از انگشت راننده، اطلاعات وی در سیستم مورد بررسی قرار می گیرد و هزینه حضور در پارکینگ محاسبه می گردد. پس از بررسی صحت اطلاعات و دریافت وجه، راهبند باز شده و خودرو خارج می گردد.

 

 روش تردد به وسیله پلاک خودرو و اثر انگشت قابلیت اجرا در مجتمع های مسکونی با توجه به نیاز مجتمع را نیز دارا می باشند. همچنین این سیستم ها معمولا جهت تردد در مکان های نظامی که حفظ امنیت در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد اجرا می شوند.

 

به منظور اجرای کاربردی روش تردد و با توجه به اینکه طراحی کلیه سیستم های فوق تماما توسط مهندسین شرکت آرا الکترونیک افزار صورت گرفته، امکان تلفیق و اجرای چند روش تردد با هم و با توجه به نیاز مشتری وجود دارد.

به همین دلیل لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا با بررسی مجتمع شما و با توجه به نیازتان بهینه ترین سیستم به شما معرفی گردد. همچنین جهت بررسی سیستم تردد خودرو در مجتمع های مسکونی لطفا اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: کنترل تردد خودرو، مدیریت هوشمند پارکینگ، هوشمندسازی پارکینگ، مدیریت تردد خودرو، اتوماسیون پارکینگ، کنترل تردد پارکینگ عمومی، پارکینگ عمومی، سیستم تردد پارکینگ عمومی، سیستم پارکینگ، ثبت تردد خودرو، تردد با کارت، تردد با تگ، تگ RFID، پارکینگ هوشمند، مدیریت پارکینگ، پارکینگ مکانیزه، راهبند، تردد با راهبند، فروش راهبند، اجرای راهبند، فروش راهبند، شرکت تولید کننده سیستم پارکینگ

بالا